Все про заставну вартість квартири
Компанія BigBenFinance:

Все про заставну вартість квартири

23 Червня 2021

Поділитися в соц. мережах:

Материал подготовил:
Єгор Поліщук

Оцінка квартири – це комплекс дій, спрямованих на вивчення об’єкта нерухомості, за результатами яких визначається оціночна вартість майна. До послуг фахівців даної області найчастіше вдаються, якщо необхідно визначити заставну вартість квартири при оформленні іпотечної позики або кредиту під заставу нерухомості. Зазвичай банки використовують для цих цілей своїх оцінювачів, але іноді користуються і послуг сторонніх компаній. Нерухомість вважається банками ліквідним об’єктом.

Скільки коштує оцінка квартири

Вартість самої процедури формується в залежності від цілого ряду чинників. По-перше, підсумкова вартість буде залежати від мети процедури. Можливо, оцінка знадобилася для прийняття спадщини, пред’явлення довідки в посольство або для оформлення кредиту. В останньому випадку нерухомий об’єкт виступає у якості застави.

По-друге, якщо об’єкт є комунальною власністю, то його оцінка займе більше часу, та процедура, відповідно, обійдеться дорожче. Вся річ у тому, що в цьому випадку необхідне проведення рецензування. Також на вартість оцінки комунальної квартири впливає місце, де буде здійснюватися рецензування.

Документи для оцінки квартири

Перш ніж приступити до аналізу вартості об’єкта, який буде виступати в якості застави за кредитним договором, фахівець-оцінювач цікавиться наявністю у замовника відповідної документації, яка доводить його право власності на об’єкт оцінювання. Окрім цього, можуть знадобитися такі папери:

Добре, якщо у замовника в розпорядженні є документ, який описується властивості нерухомого об’єкта, його призначення, містить інструкції.

Порядок оцінки квартири

Якщо замовник, наприклад, вирішив взяти кредит під заставу своєї нерухомості, квартири чи заставу будинку, тоді йому необхідно в обов’язковому порядку потурбуватися про професійному аналізі вартості передбачуваного заставного майна. Співпраця з оцінною компанією складається з декілька етапів:

  1. На стартовому етапі замовник передає пакет необхідних документів оцінної компанії, озвучує свої завдання (необхідно провести аналіз вартості квартири, щоб отримати кредит під заставу нерухомості). Замовник або платити половину вартості послуги, або оплачує процедуру в повному обсязі.
  2. Оціночна компанія виконує роботу по оцінці заставної квартири, становить звіт і реєструє його в базі звітів.
  3. На фінішному етапі замовник отримує на руки оцінний висновок і може подавати його за місцем вимоги.

При проведенні оціночних робіт враховуються такі аспекти нерухомого майна: тип будівлі, розташування, поверховість, якість оздоблювальних робіт всередині приміщення, інтер’єр. Зазвичай нерухомі об’єкти, які розташовані на останніх і перших поверхах, коштують дешевше. Для порівняння беруться схожі варіанти. При вивченні квартири зсередини фахівець орієнтується на квартири зі схожим ремонтом і інтер’єром.

Якщо у вас виникла необхідність здійснити заставну оцінку нерухомого майна – звертайтеся до експертів нашої компанії через сайт. Кращі оцінювачі в Києві до ваших послуг. Сумніваєтеся, де краще брати гроші під заставу нерухомого майна? Знову телефонуйте нам! Найвигідніші пропозиції по заставному кредитуванню.

Часті питання про заставну вартість квартири

Як правильно зробити оцінку квартири?

Щоб отримати об’єктивну інформацію з приводу оціночної вартості нерухомого майна, рекомендується звертатися до професійних оцінювачів. Це можуть бути як державні, так і приватні фірми.

Як довго дійсна оцінка квартири?

Відповідно до українського законодавства період дії оціночного звіту становить шість місяців після дати, зазначеної в ньому.

Коли потрібна оцінка квартири?

Оцінка об’єкта нерухомості може знадобитися при оформленні іпотеки або кредиту під заставу квартири, при купівлі або продажу, оформленні спадщини, при оформленні страхового поліса, при укладанні шлюбного контракту, при майнових суперечках в рамках шлюборозлучного процесу. Подібна послуга може також знадобитися, якщо потрібна довідка для посольства.

У нас завжди вигідно

Калькулятор кредита онлайн

Вкажіть сумму кредиту: грн.

Вкажіть термін кредиту: міс.

Розмір платежу на місяць грн.

Процентна ставка - % в місяць
Реальна річна процентна ставка - %
Загальні витрати по договору - грн.
з них:
Вартість оформлення кредиту - грн.
Сумма нарахованних % - грн.

Залишити коментар


Назад до головної
Отримати кредит